ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ Η ΑΠΟΝΟΜΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ… ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ!

Για μία φορά ακόμα ο Ολυμπιακός κέρδισε στις καθυστερήσεις κι έτσι διατήρησε τη διαφορά των έξι βαθμών από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Σίγουρα ο Ολυμπιακός δικαιούται τη νίκη 2-1, μάλιστα με ανατροπή, επί τον αήττητου Ατρόμητου, όμως ποιος ασχολείται με την… δικαιοσύνη. Σημασία έχει ότι αναβάλλεται η… απονομή της κούπας στον ΠΑΟΚ.

Λέμε «αναβάλλεται», όχι… ακυρώνεται η απονομή στον ΠΑΟΚ, διότι όπως δείχνει το έργο, πρωτάθλημα είναι της Θεσσαλονίκης. Απλά προς το παρόν, κρατάει κάποιες ελπίδες ο Ολυμπιακός.

Όλα γίνονται στο ποδόσφαιρο, όμως! Αν λάβει κανείς υπ’ όψιν τα απίθανα που συνέβησαν στο ΟΦΗ- Άρης 1-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και οι φιλοξενούμενοι, σε δύο λεπτά και στις καθυστερήσεις έβαλαν δύο γκολ με τον ίδιο σκόρερ κι αφού η μπάλα κτύπησε τρείς φορές στα δοκάρια.