ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ… ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Άρης καθάρισε 3-0 εκτός έδρας την Λαμία. Και χθες στου Χαριλάου ο Άρης αφού γλύτωσε την ήττα, τελικά κέρδισε μόλις 1-0 με γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων.

Ο Ατρόμητος επίσης είχε κερδίσει εκτός έδρας στον α’ γύρο τον Παναιτωλικό, με 2-1, και προχθές στο παιχνίδι του β’ γύρου έφερε 2-2 στο Περιστέρι.

Άλλο περίεργο αποτέλεσμα. Η Ξάνθη στην έδρα της είχε χάσει 1-0 από τον Παναθηναϊκό και προχθές στην Αθήνα πήρε 2-2.

Ο ΠΑΟΚ με γκολ από ανύπαρκτο πέναλτυ είχε κερδίσει μόλις 1-0 στην Τούμπα τον Αστέρα και στην Τρίπολη έκανε 3-0.

Η ΑΕΚ νικήτρια με 2-0 του ΠΑΣ κέρδισε χθες 4-0 στα Γιάννενα. Ο Ολυμπιακός νικητής 1-0 του Λεβαδειακού τον α γύρο νίκησε 2-0 στη Λιβαδειά.

Περίεργα, παράλογα, αλλά ολότελα... ποδοσφαιρικής ''λογικής'', αν υπάρχει τέτοια στο γήπεδο. Η Ξάνθη π.χ. καλύτερη στο ημίχρονο να κερδίζει 1-0 στο ΟΑΚΑ και στο β' μέρος να είναι εντελώς απούσα. Μια μονάχα φορά να φτάσει μέχρι την περιοχή του Παναθηναϊκού και να κερδίσει πέναλτυ από ανοησία αντιπάλου κι έτσι να ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό.

Δεν θα ήταν έκπληξη να έχανε ο ΠΑΟΚ στο α' ημίχρονο με σκορ στην Τρίπολη και τελικά κέρδισε 3-0. Η ΑΕΚ να κερδίζει 4-0 στο α' και στο β' δεν...έβαλε ούτε ένα γκολ.