Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 ΕΧΑΣΕ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

ΠΗΓΗ: Intime

Ένας καλύτερος της Μπενφίκα Ολυμπιακός έχασε μοναδική ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι στη Λισαβώνα και να γράψει ένα δεύτερο κολλητό «2» στο τσάμπιονς ληγκ.

Ο πολύ καλός τερματοφύλακας του Ολυμπιακού έκανε το λάθος, κακή εκτίμηση στο κόρνερ, έχασε την έξοδο που στοίχισε μια άδικη ισοπαλία 1-1.

Κρίμα. Άξιζε ο Ολυμπιακός να πλησιάσει πολύ κοντά στην πρόκριση στους 16 με το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όταν οργανωμένα, μεθοδικά και αποτελεσματικά εξαφάνισε τους γηπεδούχους. Δεν είχαν ούτε χρόνο να σκεφθούν πώς να ξεφύγουν από την πίεση του Ολυμπιακού.

Και στο δεύτερο ημίχρονο με το λασπωμένο γήπεδο ο Ολυμπιακός είχε έναν σύμμαχο, διότι ο αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεπε στην Μπενφίκα να αντιδράσει να ελέγξει το παιχνίδι.

Ποια Μπενφίκα; Το μισό γήπεδο ήταν άδειο. Ο κόσμος της ομάδος δεν έχει εμπιστοσύνη σ΄αυτή την Μπενφίκα. Τώρα όλα θα κριθούν στο Καραϊσκάκη στο κόντρα ματς.