ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 3-2 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

πηγή: Intime

Δεν υπάρχει τίποτα το πονηρό, επειδή «βγήκε» αυτό που έγραψε ο αποδυτηριάκιας, ότι κάποιος βάζελος έπαιζε στο στοίχημα «1» στο ημίχρονο και τελικό «2» στο Ηράκλειο. Έγιναν δύο ανατροπές, 2-1 ο ΟΦΗ μετά το 0-1 με τη σέντρα του Παναθηναϊκού και 3-2 ήττα του ΟΦΗ, ένα αποτέλεσμα μάλλον αναμενόμενο, με δύο αντιπάλους με διαφορετικό πυρετό στο κεφάλι τους.

Είναι να σε θέλει η μπάλλα κι αυτό αφορά τον Παναθηναϊκό, όσο κι αν δικαιούται τη νίκη απέναντι σ' έναν ΟΦΗ απελπισμένο, ηρωικό, αλλά φανατισμένο, άρα ανασούμπαλο. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 2-0 στο β' ημίχρονο, όχι τόσο γιατί ήταν περισσότερο ψύχραιμος, όσο επειδή στάθηκε τυχερός και του βγήκαν δύο σουτ στα δίχτυα κι είχε ένα ακόμα στο δοκάρι.

Απέναντι στο πάθος και το πείσμα των γηπεδούχων ο Παναθηναϊκός κράτησε την ψυχραιμία, έξυπνα απέφυγε τις κόντρες και τις προκλήσεις, για να μη βάλει στο παιχνίδι τον διαιτητή και τελικά σαν κύριος έφυγε με το αποτέλεσμα που δίνει χρώμα στο ντέρμπυ του με τον Ολυμπιακό.