ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΚΟΛ ΣΑΝ ΤΟ 2-0 ΤΟΥ ΝΤΟΜΙΓΚΕΖ!

πηγή: Intime

Πας σινεμά και πέφτεις σε μάπα ταινία. Το σπάσιμο. Πας σε συναυλία μουσικής και δεν ακούς μουσική. Δεν αισθάνεσαι μουσική. Τελικός κυπέλλου Ελλάδος και ο πρωταθλητής είναι το κάγκελο. Τον έκανε κουδούνι μια Ξάνθη με τα επαρχιακά της κυβικά.

Κι έρχεται το 2-0 από τον παικταρά. Τέτοια θέλουμε, ρε. Γι' αυτό πάμε γήπεδο. Γι' αυτό στηνόμαστε απέναντι από την τηλεόραση. Για να δούμε ποδόσφαιρο, όχι κλωτσοσκούφι. Έχει και η μπάλλα την ποίησή της. Το show της. Δεν είναι θέαμα αυτό που παρουσίασε ο Ολυμπιακός.

Κέρδισε ο Ολυμπιακός. Σιγά να μην κέρδιζε, ρε. Όταν δεν της βγήκε της Ξάνθης το πρώτο ημίχρονο, ήταν επόμενο στο δεύτερο γύρο, στο δεύτερο ημίχρονο να αλλάξουν τα άστρα. Δεν κολλάμε στη νίκη του Ολυμπιακού. Άλλο λέμε.

Ότι ψοφάμε να δούμε τέτοια γκολ όπως αυτό του Τσόρι Ντομίγκες. Προσωπικό γκολ. Η αποθέωση του μπαλαδόρου. Ξέφυγε από τρεις, κέρδισε έδαφος, πλησίασε στην αντίπαλη εστία και από πολύ πλάγια θέση έστειλε με φάλτσο την μπάλλα και σκότωσε και τον τερματοφύλακα.