ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΟΥΤΕ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ

Πηγή: INTIME

Τα κατάφερε πάλι ο ΠΑΟΚ. Αυτή τη φορά να μην κερδίσει ένα ματσάκι στο οποίο δεν βρήκε αντίπαλο. Καλός ο Αστέρας, ακομπλεξάριστος, στα ίσα πατούσε στο γήπεδο απέναντι σε έναν τραυματισμένο ψυχολογικά ΠΑΟΚ,  όμως μονάχα για ένα ημίχρονο.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης ο Αστέρας παρέδωσε το πνεύμα. Δεν είχε καύσιμα να υποστηρίξει το 0-1 και έκανε πρόσκληση σε δείπνο στον ΠΑΟΚ που εγκαταστάθηκε στην περιοχή των φιλοξενουμένων.

Κάτι περισσότερο προς όφελος του ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να κάνει ο Αστέρας, όταν χωρίς δυνάμεις, με άδειο ρεζερβουάρ, απλά έδιωχνε τη μπάλλα μακρυά από τον τερματοφύλακά του. Ήταν επόμενο ο ΠΑΟΚ μετά την ισοφάριση να φτιάχνει χαμένες ευκαιρίες. Τις περισσότερες φάσεις για γκολ ο ΠΑΟΚ δεν τις έχασε, διότι δεν τις έφτιαξε, όπως άνετα θα μπορούσε, όπως του έδωσε το δικαίωμα ο αντίπαλος.

Η εξέδρα τον χαβά της. Μικρή η επαφή με τον αγωνιστικό χώρο. Οι φανατικοί παοκτσήδες συνεχίζουν να ζουν στον κόσμο τους.