ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

πηγή: Intime

«Φαντάσου τι θα λέγανε Αλαφούζοι και Σαββιδήδες για τον Ολυμπιακό εάν μ’ μας αντίπαλο η Βέροια έπαιζε τόσο... φιλικά, όπως με τον ΠΑΟΚ», την βγήκαν από αριστερά κάποιοι γάβροι. Τι θα λέγανε, δηλαδή; Ότι και η Βέροια είναι παράρτημα του Μαρινάκη. Αυτό θα λέγανε. Γιατί, όμως;

Μια στιγμή. Πράγματι οι παίκτες της Βέροιας στο πρώτο ημίχρονο ήταν περισσότερο... αδιάφοροι, παρά φιλικοί. Κι εγώ να ήμουν παίκτης του ΠΑΟΚ θα είχα βάλει γκολ. Ήταν ένα απίστευτο σκηνικό. «Περάστε κόσμε...» ήταν η Βέροια με τον ΠΑΟΚ. Στο β’ ημιχρόνιο, βέβαια, η κατάσταση άλλαξε. Οι γηπεδούχοι έγιναν προσεκτικοί, υπεύθυνοι και από την άλλη ο ΠΑΟΚ φρόντιζε να κρατήσει το σκορ του 3-0, που τελικά μειώθηκε 3-1.

Γιατί, λοιπόν, εάν στη θέση του ΠΑΟΚ ήταν ο Ολυμπιακός θα λέγανε οι Αλαφούζοι και σια ότι και η Βέροια είναι κολαούζος του Μαρινάκη; Επειδή έχει δώσει δικαιώματα ο εφοπλιστής. Επειδή ίσος δεν έχει καλή επικοινωνιακή πολιτική και ο κόσμος παρεξηγεί την όποια δραστηριότητά του στο χώρο.